Kontakt:
FESTON Jurčík s.r.o.
Nad Koupalištěm 345
382 11 Větřní
Tel: 603 521 993
feston.jurcik@seznam.cz


Tipy na výlet

Chata se nachází na okraji lesa, v chatové oblasti, kterou protínájí turistické stezky. Z toto důvodu je vhodná pro všechny, kteří mají rádi jak pěší tak cykloturistiku.

Český Krumlov

Malebné historické město, vzdálené od chaty 6km. Toto město okouzlí asi všechny návštěvníky. Kromě historického centra, otáčivého hlediště, vás může také nalákat do Musea voskových figurýn, anebo za sportovním vyžitím - plavecký bazén, tenisové hřiště, kuželky, bowlig....

Kleť

Kleť - 1084 m n. m. - je nejvyšší horou Blanského lesa. Vzdálená od chaty 7km. Kleť a její okolí cílem mnoha tisíců turistů během celého roku. Po několika turistických trasách se na Kleť lze dostat z několika míst v regionu - z Českého Krumlova, Holubova, Křemže, Chvalšin, Zlaté Koruny, Brloha atd. Na své si v zimním období přijdou i lyžaři. Již tradiční sportovní akcí se stal velmi náročný Běh na Kleť. V zimě i v létě je možné se na vrchol a zpět dopravit sedačkovou lanovkou, jejíž dolní stanice se nachází v Krasetíně u Holubova. Lanovka překonává délku 1752 m a výšku 383 m, turisty přepravuje již od roku 1961.

Zlatá Koruna

Jedno z nejnavštěvovanějších míst Jižních Čech je od chaty vzdálené 2,5km. Mezi nejznámější památky určitě patří Klášter Zlatá Koruna. Jedná se také velmi oblíbené místo mezi vodáky.

Rožmberk nad Vltavou

Další z mnoha historických měst s nezapomenutelným hradem, jenž doprovází mítus Bílé paní. Vzdálenost od chaty 31km.

Lipno

Jihočeské moře - neboli Lipno. Toto místo zná snad každý Čech a každý se sem rád vrací. Nejnavštěvovanější města, ležící těsně u jezera jsou Černá v Pošumaví - 30km, Horní Planá - 35km, Frymburk - 36km a samozřejmě Lipno nad Vltavou - 45km. Toto město nabízí kromě koupání v jezeře také Aquapark, bobovou dráhu a v zimních měsících možnost lyžování.